ЧИМ ЗАГРОЖУЄ НЕВІДПОВІДНІСТЬ ЮРИДИЧНОЇ ТА ФАКТИЧНОЇ АДРЕСИ ПІДПРИЄМСТВА

Чим загрожує невідповідність юридичної та фактичної адреси підприємства

Визначення юридичної адреси

У жодному законі України не використовується термін «юридична адреса». Натомість законодавство чітко визначає інше поняття — «місцезнаходження юридичної особи».

Під місцезнаходженням юр. особи мається на увазі місце, яким ведеться щоденна господарська діяльність підприємства. Звідти проводиться облік та управління.

Тобто як місцезнаходження юридичної особи можна вказати адресу, за якою розташовується керівник ТОВ, працює бухгалтерія або засідає рада директорів.

Що таке фактична адреса компанії

Місце, звідки проводиться управління фірмою та ведеться бухгалтерський облік, і є фактична адреса підприємства. Тобто фактичною адресою компанії є її юридична адреса — принаймні так передбачає законодавство.

Що робити, якщо фактична та юридична адреса різні

Ми щойно розібралися, що фактична та юридична адреса з погляду закону — це те саме. Однак із практичного погляду питання звучить інакше.

Що робити, якщо у статутних документах вказана одна адреса, а фактично директор, бухгалтер чи керуючі органи знаходяться за іншою адресою?

Законодавство не дає однозначної відповіді, що робити компаніям з розподіленими командами, що працюють у віддаленому режимі, як і не відповідає на питання, якy з рівнозначних філій слід зазначити як юридичну адресу

Однозначно можна стверджувати тільки те, що у податкової просто не буде приводу вважати юридичну адресу недійсною, якщо дотримуються таких умов:

  1. Компанія проходить щорічне підтвердження даних.
  2. Фірма отримує всю кореспонденцію, у тому числі рекомендовані листи від державних органів
  3. Підприємство справді веде діяльність — здійснює податкові відрахування, проводить різноманітні операції.
  4. У компанії на руках є документи, що підтверджують право на використання приміщення за юридичною адресою.

Арендуйте юридичну адресу у компанії Моноліт

Те, що юридична та фактична адреси не співпадають, не стане проблемою, якщо ви орендуєте юрадресу у нас. Ми надаємо в оренду немасові юридичні адреси з повним пакетом документів та поштовим обслуговуванням по Києву та Україні.

Просто зателефонуйте нам і ми допоможемо підібрати потрібне приміщення!

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.