ЯК ОСКАРЖИТИ РЕЗУЛЬТАТИ ПОДАТКОВОЇ ПЕРЕВІРКИ?

Як оскаржити результати податкової перевірки?

 

Заперечення на акт податкової перевірки

Якщо під час перевірки податкова встановила, що юридична особа працює з порушеннями, вона складе спеціальний акт, у якому перерахує порушення.

Рекомендуємо не відмовлятися від акту та обов'язково його підписати. Якщо ви вважаєте, що претензії податківців не відповідають дійсності, підписуйте акт з уточненням, що не згодні та збираєтеся подати заперечення.

Подати заперечення до податкової можна протягом 10 робочих днів після того, як отримаєте акт. У запереченні перерахуйте всі пункти, з якими не погоджуєтесь, і додайте документи, які підтвердять цю позицію.

Податкова розглядає заперечення і дає письмову відповідь протягом 10 днів, а ще через 5 днів видає податкове повідомлення-рішення з уточненнями.

 

Оскаржити податкове повідомлення-рішення

Якщо юридична чи фізична особа-підприємець не погоджується з податковим повідомленням-рішенням (ППР), оскаржити його можна в адміністративному порядку або у суді.

Щоб подати адміністративну скаргу на НУР (ППР), підприємство має 10 днів. Цього разу скаргу подають уже до вищого податкового органу — головного управління по місту чи ДПС України. Поки її розглядають, компанія не сплачує штрафи, пропоновані НУР.

Податкова розглядає скаргу протягом 20 днів. У крайньому випадку термін продовжують до 60 днів, про що ДПС повідомляє ФОП або юрособу.

Після цього фіскальна служба зв'язується з платником податків і повідомляє рішення — податкове повідомлення-рішення скасовують повністю, частково або відмовляють у задоволенні скарги.

А якщо податкова не встигне розглянути вчасну скаргу — вважається, що її задовольнили на користь підприємства.

 

Судове оскарження результатів податкової перевірки

Якщо це не допомогло, залишається тільки йти до суду.

На це підприємство має місяць з моменту отримання НУР, але краще вкластися в 10 днів: штрафи, передбачені податківцями в повідомленні-рішенні, потрібно погасити або оскаржити протягом 10 днів, інакше виникне податкова заборгованість. Якщо ви встигнете подати до суду протягом цього часу, то термін сплати штрафів зупиниться, доки не закінчиться розгляд.

На судове рішення у свою чергу можна подати апеляцію, а потім касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду.

 

Захищайте свої законні інтереси, а ми допоможемо зменшити стрес виїзних перевірок — орендуйте юридичну адресу в компанії Моноліт! З юр. адресою ви отримуєте повний пакет документів, табличку на дверях, пересилання пошти та все необхідне, щоб пройти податкову перевірку без зайвих питань.

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.