Онлайн реєстрація ФОП та юридичних осіб

Вирішили відкрити власну справу? Відтепер особистий візит в державну реєстраційну службу і виснажливі черги не обов'язкові. Міністерство юстиції представило перший електронний сервіс, де   зареєструвати ФОП, ТОВ,  а також отримати виписки та довідки про підприємництво. Чиновники наголошують: нововведення зекономить час підприємців, знизить ризики корупції та спростить ведення українського бізнесу.

Як зареєструвати ФОП самостійно

Для проходження процедури увійдіть на сайт iGov igov.org.ua і у переліку надаваних  державних послуг знайдіть «Державна реєстрація фізичної особи – підприємця».  Перейшовши в цей розділ, слід уважно заповнити кожне спеціальне поле. Нове поле з'являється тільки після успішного заповнення попереднього.

Визначившись з регіоном, де запланована онлайн реєстрація ФОП, пройдіть аутентифікацію через BankID з використанням ЕЦП,  далі вам потрібно буде завантажити заяви Про реєстрацію фізичної особи підприємця заповнивши наступну інформацію:

 • Контактні дані (телефон, адреса, електронна пошта), адреса реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності;
 • Систему оподаткування і завантажте відскановані копії відповідних заяв.
 • Зверніть увагу! Якщо ви хочете бути на спрощеній системі оподаткування, додатково подайте заяву на перехід на спрощену систему оподаткування (сплату єдиного податку). Запам'ятайте: при подачі заяви вибирається група і вказується місце здійснення підприємницької діяльності;

Потім виберіть види діяльності згідно з КВЕД і натисніть кнопку «Замовити послугу», після чого відбудеться перенаправлення на сторінку підписання електронного заяви ЕЦП (електронно-цифровим підписом). Так заявка потрапляє в чергу, з якою вільний держслужбовець візьме її на обробку.

Після цього чекайте відповідь на вказану електронну пошту. У листі вказується рішення за вашою заявою та (за наявності) коментарі держслужбовця. Зазначимо, що після цього здійснюється автоматична передача заяви в ДПС,  де присвоюється загальна система оподаткування.

Онлайн-реєстрація ФОП

Документи для онлайн реєстрації ФОП

Процедура передбачає наявність переліку необхідної документації:

 • Заяву про державної реєстрації фізособи підприємцем;
 • Заява про вибір фізособою спрощеної системи оподаткування або добровільної реєстрації платником податку на додаткову вартість за встановленою центральним виконавчим органом формою (за бажанням заявника) ;
 •  Нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів, опікунів, органу опіки) для фізособи, яка досягла шістнадцяти років і жаліє зайнятися підприємництвом.

Така ж процедура і для Онлайн реєстрації юридичних осіб. 

Електронна цифрова підпис: як отримати?

ЕЦП – ефективне для бізнесу рішення, дозволяє передавати до місця призначення  підписану документацію за кілька секунд. Безкоштовно отримати його можна у найближчій Державної фіскальної службі або в «Приватбанку» через сайт privat24.ua. 

За оплату ЕЦП надають:

 • Алтерстайн;
 • Артмастер;
 • Комунікаційний фондовий центр;   
 • УкрСиббанк;
 • Центр сертифікації ключів «Україна»;
 •  Ключові системи;
 •  Юкрейн Проперті Груп.

ЕЦП можна отримати в найближчому до вас офісі зазначених організацій, за встановленими ними тарифу

Онлайн реєстрація бізнесу тепер стала простіше!

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

lorem ipsum