Перевірка юридичної адреси податковою інспекцією

Останнім часом все частіше проводяться перевірки юридичної адреси податковою інспекцією. На жаль, якщо фактична адреса не збігається з юридичною адресою у СПД можуть виникнути проблеми.

На практиці юрадресу та фактичне місцезнаходження компанії найчастіше різні. Звичайно, це не протизаконно, але потрібно враховувати ряд моментів (інакше можуть бути негативні наслідки). Інформація в цій статті допоможе уникнути зайвих проблем з податковою інспекцією 

 

Роль податкової адреси та можливі проблеми з реєстрацією

 

Податковий кодекс України говорить про те, що податкова адреса юридичної особи - це його місцезнаходження, яка зазначена в ЄДР. Перерахуємо 5 основних фактів, які необхідно знати про податковий адресу:

1. Це обов'язковий реквізит податкової декларації, який неодмінно перевіряється контролюючими органами. Якщо у податкової є інформація про відсутність СПД за зареєстрованим місцезнаходженням – декларацію можуть не прийняти.

2. Контролюючі органи беруть компанію на облік саме за її місцем розташування, зареєстрованому в ЄДР.

3. Якщо компанія не була виявлена на місці реєстрації, перевіряючий інспектор направляє інформацію про це реєстратора, який вносить отримані дані в ЄДР.

4. Особливо «страшна» податкова перевірка при зміні юридичної адреси. Якщо юрособа вчасно не повідомило контролюючі органи про зміну місцезнаходження – йому загрожує штраф (510 грн).

5. Якщо в ЄДР занесена інформація про відсутність юрособи за місцем реєстрації, є ймовірність, що реєстрацію платника ПДВ анульовано.

 

перевірка податкової

Відсутність юридичної особи за місцезнаходженням – не привід позбавляти ПДВ

 

Припустимо, податкова не виявила компанію за її юрадресу. Єдиний привід позбавити її ПДВ – це наявність у реєстрі відповідної інформації. Але щоб її туди занести, податкової доведеться пройти через ряд довгострокових і трудомістких процедур.

Перш за все, необхідно підтвердити відсутність компанії за юридичною адресою. Як перевіряють місцезнаходження юрособи? По-перше, контролюючий орган зв'язується з СПД по телефону, поштою або будь-яким іншим способом. Пошук може вестися також через Єдиний банк даних платників податків. Якщо спроба обертається невдачею, подається запит про обстеження податкової адреси. За підсумками складається відповідний акт.

Якщо після цього юрособа не виявили – податкова повідомляє про це реєстратора. Але навіть це не дає права позбавити платника ПДВ. В такому випадку реєстратор повинен протягом 5 робочих днів надіслати юрособі повідомлення про необхідність надати реєстраційну картку.

У платника ПДВ буде ще місяць на те, щоб подати реєстраційну картку та уникнути анулювання. Таким чином, якщо вас не знайшли з юрадресу – ви не будете тут же позбавлені ПДВ. А щоб уникнути проблем у майбутньому, досить вчасно подавати реєстратору форму 6 - тоді перевірка податкової юридичної адреси не буде страшна. 

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

lorem ipsum