Безпечно укладення договору суборенди з субарендаторами

Багато орендодавців сумніваються в законності укладення договору суборенди з субарендаторами. За великим рахунком, є думка, що операція не є безпечною, формується після негативного досвіду здачі приміщень під юридичну адресу. Ця стаття покликана викрити міф, який заважає орендарям отримати заслужену вигоду від співпраці з субарендаторами.

 

Що потрібно знати про суборенду

 

Суборенда полягає в тому, що вже орендоване майно здається в оренду третій особі.  Орендар передає якесь приміщення у користування на визначений період. Також може здійснюватися передача тільки частини орендованої нерухомості  (однієї або декількох кімнат, поверхів).

Головні умови суборенди:

  • Власник повинен підтвердити згоду на укладення договору суборенди та передачу майна суборендарю;
  • Тривалість договору суборенди не повинна бути більше, ніж термін дії договору оренди;
  • Сума плати за суборенду не повинна перевищувати суму орендної плати. Ця умова застосовується тільки тоді, коли мова йде про державної або комунальної власності. Ще один випадок – якщо в договорі прописано, що відносини сторін регулює саме Закон України «Про оренду державного та комунального майна».

 

Укладення договору суборенди з субарендаторами: що каже закон?

 

Жоден нормативно-правовий акт України не говорить про те, що передача майна в користування від одного суборендаря до іншого незаконна. Це просто не передбачено в законодавстві.  Беручи до уваги зміст статей 6 та 627 ЦК України, якщо ці операції не регулюються законодавчо – це означає, що вони можливі. А відповідно до статті 8 ЦК України, в даному випадку застосування норм про суборенду є обгрунтованим.

Які ж тоді правила укладання, виконання договору суборенди з субарендаторами? В даному випадку діють норми, які відносяться до укладення договору орендаря з суборендарем.

Закон України «Про оренду державного та комунального майна» підкаже, що робити, якщо здійснюється операція оренди майна даних форм власності. Коли в договорі оренди не прописані деякі умови, правові відносини між субарендаторами регулюються положеннями цього Закону.

Таким чином, передавати майно в якості орендованого іншому суборендарю можна без страху: це абсолютно законно. 

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

lorem ipsum