Закон про вдосконалення процедури держреєстрації набув чинності

З 1 листопада 2016 року діють зміни в Закон про вдосконалення держреєстрації прав на нерухомість і захисту прав власності. Нагадуємо, що документ був прийнятий ВР 6 жовтня і підписаний Петром Порошенком 28 жовтня.

Закон помітно спрощує процедуру державної реєстрації прав на нерухомість. Крім того, зроблені серйозні кроки для захисту інтересів власників, інвесторів і простих громадян України. Закон, здебільшого, є антирейдерським, оскільки його основна мета – ліквідація поширених рейдерських схем.

антирейдерський закон

 

Основні положення Закону

 

Згідно зі змінами, при держреєстрації нотаріусом повинна бути підтверджена справжність підпису засновника або уповноваженої особи. Посвідченню підлягають підпису в наступних документах:

  • передавальний акт;
  • установчі документи;
  • заяву про вихід з товариства;
  • розподільчий баланс.

Відтепер Мін'юст зобов'язаний проводити регулярний моніторинг реєстру.  Також передбачається, що держреєстратори будуть невідкладно сповіщати власників нерухомості про будь-які реєстраційні дії. Це стосується власності, за якою власник подав заяву на реєстрацію.

Ще одне нововведення – обов'язкове використання захищених носіїв особистих ключів. Це убезпечить дані від несанкціонованого доступу.

Ще один крок назустріч інтересам власників – збільшення терміну подачі скарги про неправомірні дії. Міністерство юстиції або його територіальні органи зможуть прийняти скаргу протягом 60 робочих днів. Нагадуємо, що раніше цей термін становив всього 30 днів.

В обов'язковому порядку реєструватися заяву про забороні будь-яких реєстраційних дій, у тому числі відновлення реєстрації. При подачі такої заяви реєстрація або відновлення реєстрації можливі виключно за рішенням суду або заявою власника нерухомості.

Отже, Закон значно вдосконалить систему держреєстрації. Нові положення спрямовані на захист від рейдерських захоплень та інших незаконних дій по відношенню до нерухомої власності.

x

Дякуємо! Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

lorem ipsum